Портал "Громадський простір"
АРХІВ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА|| ТЕКСТ Додати у вибране Зробити стартовою Контакти Карта Порталу
НОВИНИ КАЛЕНДАР КОНКУРСИ БІБЛІОТЕКА КАТАЛОГ БІРЖА ПРАЦІ БАЗА НУО ФОРУМ ХОСТІНГ ПОШТА ПРО ПОРТАЛ WAP
   Портал "Громадський простір"  
   Послуги Порталу  


bigmir)net TOP 100   Діяльність Громадського Простору - короткий екскурс

2014
20132013 рік

ПІДСУМКИ РОКУ 2013


Новий сезон громадських активностей - огляд

Громадські новини та активності червня

Огляд інформаційного травня на Громадському Просторі

Квітневі підсумки Громадського Простору

Підсумовуючи інформаційний березень на Громадському Просторі

Огляд активностей Громадського Простору (січень-лютий)


2012 рікГРОМАДСЬКИЙ ПРОСТІР - ПІДСУМКИ РОКУ

Інформаційний огляд грудня на Громадському Просторі

Головне на Громадському Просторі у листопаді

Жовтневий огляд Громадського Простору

Вересневі активності в Громадському Просторі

Липень в Громадському Просторі

Огляд громадських активностей - червень

Огляд Громадського Простору за травень

Квітневий огляд Громадського Простору

Огляд найважливіших активностей березня в громадському просторі

Огляд головних тем та активностей на Порталі в лютому


2011 рік
За останні 8 місяців представники Порталу відвідали понад 80 громадських заходів, підготовлено понад 60 авторських розгорнутих репортажів (фото та відео). Інформаційно протягом року підтримано вже більше 40 різних ініціатив громадських організацій.

Продовжено напрямок - сприяння відкритості та прозорості в третьому секторі через надання на Порталі майданчика для презентації публічних річних звітів неурядових організацій, ведення інформаційної кампанії з ефективного розкриття суспільству інформації про діяльність НУО. Найбільш важливим результатом роботи в цьому напрямку за поточний період був аспект створення серії методичних матеріалів (рекомендації, міжнародні стандарти, думки українських експертів, відгуки представників НУО). Мета напряму - дати загальне розуміння переваг, деталей і підходів для підготовки річних звітів та готовності організацій в цілому демонструвати відкритість своєї роботи та покращувати свою репутацію.

У цей період на Порталі більш активно поповнюються розділи довідково-ресурсної складової, представленої на Порталі он-лайн Бібліотекою та Каталогом веб-ресурсів, Базою НУО. Особливо варто відмітити Бібліотеку. Цей розділ роками акумулює досвід, успішні практики, аналітичні матеріали з розвитку громадянського суспільства та окремих сфер діяльності НУО. Саме в плані такого генерування довідкових, інформаційних та методичних ресурсів великої кількості неурядових організацій Україні, Портал на сьогодні залишається унікальною базою знань і досягнень громадських організацій. З початку року було зібрано близько 80 нових публікацій - довідники, бест-практики, дослідження, моніторингові звіти і т.д.

Інформаційно насичений грудень. Огляд громадських активностей

Листопад у фокусі Громадського Простору

Жовтневий огляд активностей на Порталі "Громадський Простір"

Вересень на Громадському Просторі. Огляд активностей

Активності травня на Громадському Просторі

Квітневий огляд порталу "Громадський Простір"

Березневий огляд Громадського Простору

Огляд активностей на Громадському Просторі в лютому

Громадський Простір. Груднево-січневі активності2010 рік


Публічний Звіт ІАЦ "Громадський Простір" за 2010 рік


Активізовано тему комунікаційних стратегій громадських організацій (між собою і з громадою). Започатковано нову рубрику на Порталі "Стратегії розвитку", де акумулюються матеріали щодо різних аспектів діяльності неурядових організацій. Усі вони покликані допомогти краще організувати інформаційний та комунікаційний компоненти у роботі НУО, розширити горизонти традиційного уявлення про канали й інструменти взаємодії.

Все частіше до Громадського Простору зверталися представники громадських організацій, аби заручитись медіа-підтримкою для їхніх проектів. За 2010 рік ми змогли відреагувати на понад 60 таких запитів НУО, підтримуючи різні за змістом та масштабом діяльності громадські ініціативи, надаючи медіа-супровід, консультації та допомогу в реалізації інформаційних кампаній.

У 2010 році на Порталі „Громадський простір” введено в постійну практику журналістську складову роботи. Тепер крім розміщення прес-релізів та анонсів, що надсилалися досить активно, в міру наявності цікавих інформаційних приводів, з’являлися авторські/редакційні матеріали: інтерв’ю, фото/відео/репортажі, тематичні статті та адаптовані переклади корисних матеріалів, практикувалися інші формати висвітлення подій третього сектору.

Громадський Простір на покращення якості інформаційних матеріалів та з метою заохочення представників НУО більш активно та ретельно реалізовувати свій інформаційний компонент започатковує щомісячні огляди роботи Порталу та взаємодії з ним дописувачів, представників Третього Сектору України.


ОГЛЯДИ АКТИВНОСТЕЙ ПОРТАЛУ

Листопад у фокусі Громадського Простору

Жовтневий огляд активностей на Порталі "Громадський Простір"

- Огляд активностей Громадського Простору в листопаді

- Жовтневий огляд Порталу Сivicua.org

- Про головне на Громадському Просторі у вересні (щомісячний огляд)

-Активність на Громадському Просторі. Червень

- Травень Громадський. Огляд активностей на Порталі


КАМПАНІЯ ПУБЛІЧНОГО ЗВІТУВАННЯ НУО

Щорічні публічні звіти, які презентують громадськості зміст, завдання та результати роботи - один з найбільш ефективних інструментів підвищення прозорості та відкритості будь-якої організації, в тому числі громадської. ІАЦ "Громадський Простір" ініціював кампанію публічного звітування неурядових організацій і надає можливість представити останні звіти на порталі "Громадський простір".


2009 рік


Публічний звіт ІАЦ "Громадський Простір" - 2009

- З березня по грудень 2009 року ІАЦ „Громадський простір” брав участь в організації Національного конкурсу „Благодійник року 2009”, метою якого є публічне визнання найефективніших благодійних ініціатив року. У ході підготовки конкурсу «Благодійник року 2009» проведено медіакампанію конкурсу, яка включала налагодження інформаційного партнерства з провідними Інтернет-порталами, сайтами НУО, інформаційними агентствами, незалежними журналістами, громадськими діячами, модераторами інформаційних Інтернет-груп, контент-наповнення розділів сайту конкурсу «Благодійник року», моніторинг, підготовка фото та презентаційних матеріалів.

- Інформаційний партнер Програми ВООН у всеукраїнській акції «Волонтерські вихідні: Не будьте байдужими - станьте волонтером!", на відзначення роботи волонтерів і підвищення поінформованості про вагомий внесок, який добровольці роблять в суспільстві, і присвяченої Міжнародному дню волонтера 5 грудня. Буклет

- Підтримка неурядової делегації на кліматичний саміт в Копенгаген (осінь-зима 2009 р.). Створення та проведення інформаційних кампаній для екологічних ініціатив та організацій: Кліматінфо, Фонд дикої природи, Національний екологічний центр, Еко-клуб «Зелена хвиля», Міжнародна ініціатива 350.org, Еко-клуб Дніпровського району, кампанія «Посади дерево», кліматичний рух, AIESEC, які зверталися за підтримкою до Центру.

Партнер Третьої Громадянської Асамблеї України (ГАУ) «Дія громадянського суспільства в умовах державної кризи» (29 березня, Київ) - ініціативи, спрямованої на створення національного та регіональних майданчиків для обговорення, консолідації та висловлення позицій представників громадських організацій щодо стратегічних проблем українського суспільства.

Партнер "Діалог із сусідами 2.0: Академія бачення понад кордонами" - міжнародної ініціативи підтримки громадянського суспільства та поширення доступу до об’єктивної інформації молоді з Польщі, Німеччини, України і Білорусі, що передбачала різноманітні тренінги, навчальні візити та зустрічі з місцевими громадськими організаціями (3-9 серпня 2009 р.)

Партнер ініціативи для українського студентства "Освіта Країною". Метою проекту є впровадження механізму навчальної мобільності студентів, який є неодмінною частиною освіти європейського рівня. Переможці конкурсу отримають грант та здобудуть можливість у лютому-березні 2010 року навчатися у провідних ВНЗ України

Підтримка ініціатив міжнародної молодіжної асоціації «AIESEC Україна» - національної конференції «Нові Горизонти 2009», форуму представників бізнес-сектору «Молодь для суспільства» (грудень 2009 р.). Заходи спрямовані на надання освіти, підняття та вирішення актуальних проблем: екологія, енергозбереження, здоров’я нації, соціальна відповідальність громадян.

"Громадський простір" виступив партнером Головного управління у справах сім'ї та молоді Київської міської адміністрації – у рамках проведення Міжнародного дня захисту дітей у Києві, зокрема Першого міського карнавалу дитячої творчості на Хрещатику, метою якого є популяризація діяльності дитячих та підліткових клубів, інших творчих об'єднань.

Партнер проведення Всеукраїнської добровольчої акції «Весняний тиждень добра», популяризація волонтерства, благодійництва, громадянської свідомості серед українців.


2008 рік

Співорганізатор Національного конкурсу «Благодійник року 2008», покликаного популяризувати благодійництво в Україні. Організаторами виступили також МБФ «Україна 3000», Всеукраїнський благодійний фонд «Дитячий світ», Центр філантропії, Український Форум благодійників.

Партнер Днів діаспори в Україні, організованого Міністерством культури і туризму України, Оргкомітетом Навколосвітнього Каравану «ІНТЕРКУЛЬТУРА» в Україні, Продюсерською компанією «ETNO-SOUND», Громадською організацією «Центр розвитку творчості «Лілея», Товариством зв'язків з українцями за межами України «УКРАЇНА—СВІТ», Світовим конгресом українців, Європейською асоціацією українців.

Розробка та підтримка веб-сайту для проекту "Громадські платформи для освітньої реформи в Україні".

Інтернет-партнер проектів Інформаційної агенції Навколосвітнього Каравану «ІНТЕРКУЛЬТУРА»

Створення Порталу "Правовий простір" в рамках Спільної благодійної програми "Безоплатна правова допомога" за підтримки Фонду Віктора Пінчука та Міжнародного фонду "Відродження".

Інтернет-підтримка Всеукраїнського фестивалю мистецтв і духовної культури «Українське Різдво»

Розробка та підтримка другої версії веб-сайту Українського форуму благодійників


2007 рік

Вересень 2007 року - за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» Інформаційно-аналітичний центр «Громадський простір» та Фундація «Відкрите суспільство» зорганізували та провели інформаційно-аналітичну кампанію «Відповідальний вибір 2007». Мета кампанії – забезпечити відповідальний вибір громадян шляхом переведення політичної боротьби в площину ефективної конкуренції ідей, надати громадянам об'єктивну інформацію щодо усіх суб'єктів виборчого процесу.

Портал "Європейський простір" за підтримки Міністерства закордонних справ України та Центру інформації і документації НАТО в Україні до 10-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО з 1 червня по 1 липня 2007 року провели низку конкурсів та вікторин. Переможці цих змагань здійснили ознайомчі поїздки до Штаб-квартири НАТО в Брюсселі.

Червень-липень 2007 року створено веб-сторінку Першого Національного конкурсу "Благодійник року" та проведено кампанію з підтримки конкурсу в мережі Інтернет.

Створення першої версії веб-сайту Благодійного фонду "Крона"

Травень - червень 2007 року Портал «Європейський простір» - проект ІАЦ "Громадський простір", ініціював та зреалізував низку інтерактивних заходів: участь у святкуванні Дня Європи в Києві на правах Інтернет-партнера Представництва Європейської Комісії в Україні та Бєларусі. У рамках Дня Європи проведено Інтернет-конференцію з Дірком Шюбелем, керівником відділу політики, преси та інформації Представництва Європейської Комісії в Україні та Бєларусі. Підготовано та проведено вікторини, фотоконкурс.

На початку лютого 2007 року стартував новий Інтернет-проект Інформаційно-аналітичного центру "Громадський простір" та Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження" - "Європейський простір: портал проєвропейського громадянського суспільства України". Мета - створити систему інформаційної підтримки процесу європейської та євроатлантичної інтеграції України та надання українським громадянам інформації про діяльність проєвропейського громадянського суспільства.

У кінці січня 2007 року за інформаційної та адміністративної підтримки ІАЦ «Громадський простір» створено Інтернет-сторінку «Уповноважений з прав дитини: перспектива для України». Тут розміщено інформаційні матеріали з досвіду впровадження інституту омбудсмана в європейських країнах, зріз проблеми в контексті України. Усі бажаючі можуть взяти участь в обговореннях на Форумі.

2006 рік

Квітень - травень 2006 року
Міжнародний фонд “Відродження” та Інформаційно-Аналітичний Центр “Громадський простір” створили Відкритий електронний архів громадянського суспільства. Мета - сприяти відкритому доступу громадськості до широкого спектру суспільно корисних видань та документів неурядових організацій шляхом створення електронного архіву текстових, аудіо- та відеоматеріалів громадського сектору України.

Лютий - березень 2006 р.
Здійснено інформаційну підтримку Громадської кампанії "Усвідомлений вибір`2006", метою якої було проаналізувати позиції ключових політичних сил - учасників виборчих перегонів 2006 з вирішення 6-ти найрезонансніших суспільних проблем (освіта, здоров`я, комунальне господарство, оподаткування, справедливе правосуддя, соціальний захист). Розроблено і створено Інтернет-сторінку кампанії, ІАЦ "Громадський простір" проводив адміністрування сайту кампанії.

2005 рік

Грудень 2005 року
Порталом "Громадський простір" створено Інтернет-сторінку за підсумками Форуму Спільноти Демократичного Вибору, який проходив 1-2 грудня у Києві і важливою складовою якого став Громадський Форум Спільноти Демократичного Вибору. На сайті розміщено тексти документів (українською та англійською мовами), прийняті у ході проведення Форуму, хід висвітлення у ЗМІ Форуму Спільноти демократичного вибору, а також коментарі щодо перспектив розвитку Спільноти демократичного вибору.

Листопад 2005 року
Портал “Громадський простір” разом з Міжнародним фондом “Відродження” з нагоди першої річниці Помаранчевої революції зреалізували ініціативу “Помаранчева революція та громадянське суспільство”, яка мала на меті простежити еволюцію думок представників громадського сектору, донорської спільноти, експертів, представити бачення громадськістю реальних здобутків Помаранчевої революції та частково втрачених сподівань, а також окреслити новий вектор руху розвитку громадянського суспільства

6 жовтня 2005 р.
Портал “Громадський простір” був зареєстрований як громадська організація "Інформаційно-аналітичний центр "Громадський простір", метою якої розвиток інформаційних та інформаційно-комунікаційних технологій в Україні шляхом участі в інформаційних програмах громадських організацій та інших проектах з розвитку інформаційних технологій для зміцнення громадянського суспільства України, а також для залучення громадськості до обговорення актуальних суспільних проблем.

Кінець вересня 2005 р.
Інформаційна підтримка Форуму з підготовки парламентських слухань з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні, що вiдбулися 21 вересня 2005 р. Підготовка та розміщення документів, публікацій, матеріалів слухань, а також моніторинг ходу висвітлення парламентських слухань в ЗМІ.

Початок вересня 2005 р.
Розробка та інформаційна підтримка Інтернет-сторінки
5-го (розширеного) Міністерського колоквіуму "Культура і Політика Культури для Розвитку", який проходив 15-16 версня 2005 року у Києві. Мета - допомога країнам-учасницям у розробці нової динамічної культурної політики та стратегії у перехідних умовах розвитку, сприяння розвитку культурного обміну та співробітництва.

Червень 2005 – початок 2006 року
Портал “Громадський простір” надав платформу для обговорення проекту "Створення Доктрини громадського сектору", який має на меті сприяти розвитку громадянського суспільства в Україні, представленню інтересів та захисту прав громадян а також збільшенню кількості та якості соціальних послуг, що надають неурядові організації, шляхом розробки Доктрини громадського сектору та реалізації її положень на загальнонаціональному рівні.

Червень- Липень 2005 року
Розробка та запуск МФВ-Консультанта, інтерактивного веб-ресурсу з надання консультацій в Інтернеті щодо програмної та конкурсної діяльності Фонду "Відродження". Запитання користувачів та відповіді модераторів розміщуються на веб-сайті "МФВ-Консультант", мають сформувати базу найбільш запитуваних та важливих питань щодо грантової та програмної діяльності Фонду в Інтернеті.

Травень-Червень 2005 року
Надано Інтернет-підтримку в підготовці до Парламентських слухань "Про забезпечення прав дітей в Україні", які проводили Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства за підтримки Жіночого Консорціуму України, Національної мережі в інтересах дітей та Програми сприяння парламенту України університету Індіани. Обговорення та дискусії проходили на форумі Порталу "Громадський простір".

Травень 2005 року
З 14 по 31 травня портал "Громадський простір" та Європейська програма Міжнародного фонду "Відродження" проводили серію заходів у рамках святкування Дня Європи в Україні. До ініціативи в рамках Дня Європи, входили такі заходи, як Інтернет-опитування "Україна на шляху до Європи", Вікторина до Дня Європи, Віртуальне Європейське містечко для НУО. За час тривання опитування "Україна на шляху до Європи" на запитання анкети дало відповідь понад 80 чоловік з різних регіонів України.

Лютий 2005 року
Міжнародний фонд "Відродження" та портал "Громадський простір" провели громадське обговорення пріоритетів Фонду на 2005, яке тривало з 18 по 22 лютого 2005 року. Запропоновані напрямки в цілому були в цілому позитивно оцінені. Представники НУО склали більше половини учасників Інтернет-опитування (73%).

2004 рік

З 31 жовтня по 1 листопада та 26-27 грудня 2004 р. активно працював Відкритий незалежний об'єднаний центр "Президентська доба 2004" з висвітлення першого та другого туру президентських виборів. Акція стала спільною ініціативою УНІАН, Міжнародного фонду "Відродження", громадської коаліції "Новий вибір-2004", медіа-центру "Кандидат" та Порталу "Громадський простір". У прес-центрі побувало понад 700 представників вітчизняних та закордонних засобів масової інформації. Кількість унікальних відвідувачів сайту УНІАН в ці дні перевищила 30 000.

Виборці України, які стали свідками порушень виборчого права, у прямому Інтернет-ефірі могли повідомити про порушення виборчого права. З усіх регіонів України на адресу Порталу "Громадський простір" надходили скарги про порушення виборчого законодавства, на 24 листопада їх було біля 130. До 26 грудня - Дня переголосування другого туру виборів Президента України порталом "Громадський простір" та Інформаційною програмою Міжнародного фонду "Відродження" була започаткована Спільна Виборча Ініціатива "Обирай", яка мала на меті подати бачення неурядовими організаціями виборчої ситуації в Україні. Упродовж 26-27 грудня веб-сайт Спільної Виборчої Ініціативи "Обирай" відвідало понад 1000 користувачів Інтернету. До проекту долучилася низка громадських організацій України.

Листопад 2004
Портал "Громадський простір" провів Інтернет-опитування громадської думки щодо необхідності організації теледебатів між кандидатами на пост Президента України. Участь в інтерактивному опитуванні взяли 160 виборців, що проживають в Україні та за її межами. Ствердну відповідь про необхідність проведення теледебатів дали більшість опитаних.

Вересень-жовтень 2004 року
Портал "Громадський простір" та ГК "Новий вибір" провели 4 регіональні та 2 центральні Інтернет-відеоконференції із залученням представників 80 моніторингових НУО та понад 100 журналістів центральних та регіональних ЗМІ. Учасники поінформували широку громадськість про результати моніторингових проектів.

29 квітня - 12 травня 2004
Фондом "Демократичні Ініціативи" та Порталом "Громадський простір", за підтримки МФВ, було проведено Інтернет-опитування громадської думки щодо подій навколо контроверсійних виборів мера у Мукачевому.

15 - 21 квітня 2004
З метою вивчення ставлення громадськості до питань організації та результатів Всеукраїнського громадянського форуму на підтримку конституційної реформи, Фондом "Демократичні Ініціативи" та Порталом "Громадський простір", за підтримки МФВ, було проведено Інтернет-опитування "Всеукраїнський громадянський форум: думка громадян".

квітень 2004
Відкрито Біржу праці, он-лайн сервіс створений для поліпшення взаємодії роботодавців, що потребують кваліфікації та досвіду представників громадських організацій, та всіх, хто здатен запропонувати свої знання та досвід на ринку праці третього сектору.

березень 2004
Створено веб-сайт "Джордж Сорос в Україні", все про візит відомого фінансиста, філантропа та громадського діяча Сороса, та події навколо нього. За час роботи сайту, з 29 березня по 2 квітня 2004 року, його відвідало понад 2 000 відвідувачів.

Кінець 2003 - початок 2004
Надано Інтернет-платформу для громадських обговорень Проекту Закону України "Про соціальні послуги" та нової редакції проекту Закону "Про непідприємницькі організації". Організатори обговорення: Проект Світового Банку "Діалог для реформ", Громадська рада з питань законодавства для місцевого самоврядування та організацій третього сектору, Інститут громадянського суспільства, Інститут конкурентного суспільства, Міжнародний фонд "Україна 3000", Портал Громадський простір".

2003 рік

Грудень 2003
Спільно з МФВ та Представництвом Європейської Комісії в Україні, Молдові та Бєларусі проведено Інформаційний тиждень он-лайн "Програми Європейського Союзу для українських НУО", який відвідало 1000 Інтернет-користувачів.

Вересень 2003
Відкрито Електронну бібліотеку для третього сектору; функціонує віртуальна поштова скринька для громадських організацій http://poshta.org.ua.

Липень 2003
Розпочав роботу "Он-лайн консультант", сервіс довідкової та практичної інформації з фінансів та права для НУО України.

Травень 2003 року
Спільно з ГО "Інтерньюз-Україна", завершено дослідження "Потреби та можливості використання Інтернет-технологій для підсилення ефективності діяльності третього сектора в Україні"

Лютий-березень 2003
Спільно з ГО "Інтерньюз-Україна", проведено тренінгову програму "Ефективне використання Інтернету громадськими організаціями України" для представників понад 100 неурядових організацій в 10 областях України. Підтримку програмі надали МФВ, Інститут Відкритого Суспільства (Будапешт) та Міністерство закордонних справ Великої Британії.

Лютий 2003
Утворено Консультаційну Раду Проекту, до складу якої входять керівники провідник неурядових організацій України.

2002 рік

Грудень 2002 року
Здійснено другий реліз Порталу із ширшим переліком сервісів та продуктів, змінено назву та дизайн. У мережі Інтернет розпочав роботу Портал "Громадський простір".

Жовтень 2002
Утворено Дорадчу Раду Проекту, до складу якої входять представники провідних НУО та донорських організацій.

Червень 2002
Надано Інтернет-підтримку II-му Форуму громадських організацій "Стратегія суспільного діалогу", учасниками якого стали понад 200 представників неурядових організацій з усіх регіонів України.

17 Червня 2002 року
У мережі Інтернет з’явився перший реліз Громадянського Інтернет-Порталу, який пропонував інформаційні послуги для українських НУО.

16 - 17 лютого 2002 року
Надано технологічну підтримку Першому Форуму громадських організацій "Суспільство перед вибором", учасниками якого стали представники понад 300 українських НУО.

2001 рік

Жовтень 2001 року
Створено Біржу проектів для донорів.

Вересень 2001 року
До реалізації проекту приєдналася Програма Розвитку ООН в Україні.

Березень 2001 року
Міжнародний фонд "Відродження" (МФВ) підтримав ідею започаткування проекту "Громадянський Інтернет-Портал".
НОВИНИ КАЛЕНДАР КОНКУРСИ БІБЛІОТЕКА КАТАЛОГ БІРЖА ПРАЦІ БАЗА НУО ФОРУМ ХОСТІНГ ПОШТА ПРО ПОРТАЛ
ЗА ПІДТРИМКИ
ПРО ПОРТАЛ  |  КОНТАКТИ  |  КАРТА САЙТУ    
© 2002-2017 Портал "Громадський простір".
Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: Портал "Громадський простір" ( http://www.civicua.org )


bigmir)net TOP 100